W jaki sposób poprawić wygląd samochodu? Wybieramy felgi

on
Categories: Blog

W zależności od tego z kim rozmawiamy, wskazuje inne cechy pojazdu, które mają znaczenie. Dla jednych są to osiągi, dla innych komfort jazdy, inni wskazują na ekonomiczność, a jeszcze inni na wygląd. W MotoHurtownia nabędziemy wiele części, które znacząco podniosą wizerunek naszego pojazdu. Wygląd jest istotny, ponieważ przekazuje o właścicielu bardzo wiele – co lubi, jaki ma charakter, czy dba o samochód. Każdy ma również poczucie smaku, i tak naprawdę byle czym nikt nie chce się poruszać, chyba że nie ma innego wyjścia. Dlatego wielu kierowców szuka sposobu na poprawienie ogólnego odbioru ich aut, dokonując drobnych zmian lub poważniejszych modernizacji. Niektóre wymagają więcej pracy i są kosztowne, inne stanowią jednorazową i prostą ingerencję, która diametralnie poprawia wygląd auta. Jedną z takich modernizacji jest wymiana felg. I choć wydaje się to czymś nieznaczącym, to jednak ostatecznie daje niesamowite efekty.

Felgi a wygląd

Felgi dla samochodu są niezwykle ważne. Dlaczego? W każdym samochodzie wzrok skupia się na ogólnej linii pojazdu, reflektorach i kołach. Można przyrównać koła do butów, źle dobrane zawsze będą koncentrowały na sobie uwagę i zwyczajnie będą szpecić. Ich dobór musi być zawsze przemyślany. Do sportowego auta nie dołożymy tych znanych z dostawczych pojazdów. Jeśli samochód jest mały, dołożenie mu jeszcze mniejszych felg zwyczajnie jeszcze bardziej zepsuje ogólne wrażenie. Warto zastanowić się, czy koła w większym rozmiarze nie dodadzą więcej uroku i charakteru. Wybór może paść pomiędzy felgą stalową zwykłą, strukturalną, oraz aluminiową. Choć ostatecznie wszystko skupia się na funduszach, pamiętajmy, by stare, zużyte, zardzewiałe felgi lub felgi zwyczajnie brzydkie, wymienić na nowe. Tu podejść jest kilka, jednak ostatecznie zastanówmy się, które lepiej sprawdzi się przy naszym pojeździe. Jeśli mamy czarny pojazd możemy spotęgować odczucie czerni, wykorzystując stylowe czarne felgi. Można również przełamać ten kolor srebrem we feldze, co daje doskonały efekt.

Felgi aluminiowe czy stalowe?

Wielu kierowców zastanawia się, czy do ich auta lepiej dobrać felgi stalowe, czy aluminiowe. Feli stalowe są bardziej wytrzymałe i pewne, ale mają raczej klasyczny wygląd. Stąd są przyozdabiane kołpakami, czyli plastikowymi zdobieniami przyczepianymi do felgi. Ich zmodernizowane wersje, strukturalne oraz pełne, stanowią ciekawe rozwiązanie, ale też nie do każdego rodzaju pojazdu. Felgi stalowe są za to tanie w zakupie i dalej w utrzymaniu, czyli prostowaniu i renowacji. O wiele lepiej prezentują się felgi aluminiowe, których na rynku jest wiele i dostępne są w bardzo ciekawym wzornictwie. Ponieważ aluminium jest delikatniejszym metalem, trzeba uważać przy wjeździe na nierówności, ponieważ łatwiej taką felgę złamać. Jednak stylowy wygląd, nadający charakteru sprawia, że cieszą się one niesamowitą popularnością. Są jednak drogie, a ich odnowa również do najtańszych nie należy. Wystarczy tylko raz zmienić klasyczne felgi stalowe na aluminiowe, aby wiedzieć, że się już do nich nie wróci. A wygląd naszego pojazdu zmieni się tak bardzo na plus, że w zasadzie odkryjemy samochód na nowo. Wydawałoby się niewielka rzecz, a jednak wielka zmiana!